G********* C******* C*********
ReclamantD******* G******* R******** A F********* P****** P*******
PârâtRevenirea cu adresă către expertul cauzei, cu avertisment de amendă, în sensul de a efectua şi depune la dosar lucrarea de expertiză dispusă în cauză. Amână judecarea cauzei la 06 aprilie 2023, Completul Civil C3 CAF NCPC, sala 2. Părţile au termen în cunoştinţă, potrivit art. 229 alin. (1) raportat la art. 157 alin. (1) lit. i) Cod procedură civilă. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică astăzi, 12 ianuarie 2023, la Tribunalul Argeş – Secţia Civilă, Complet specializat de contencios administrativ şi fiscal.
Incheiere de sedinta din 12.01.2023Acordă un nou termen de judecată pentru când se revine cu adresă către expertul cauzei, cu avertisment de amendă, în sensul de a efectua şi depune la dosar lucrarea de expertiză dispusă în cauză. Amână judecarea cauzei la 12.01.2023. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 24 Noiembrie 2022, la Tribunalul Argeş – Secţia Civilă, complet specializat Contencios Administrativ şi Fiscal.
Incheiere de sedinta din 24.11.2022Amână judecata cauzei pentru respectarea continuităţii completului de judecată la data de 24.11.2022. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 13 Octombrie 2022, la Tribunalul Argeş – Secţia Civilă, complet specializat Contencios Administrativ şi Fiscal.
Incheiere de sedinta din 13.10.2022Încuviinţează proba cu înscrisuri solicitată de părţi. De asemenea, încuviinţează pentru reclamant proba cu expertiză specialitatea fiscalitate cu obiectivele: 1) să se stabilească impozitul pe profit şi TVA-ul datorat bugetului de stat rezultat din activitatea economică de vânzare autovehicule second hand, aşa cum este descrisă ca situaţie de fapt (nu ca şi încadrare în drept) în actele administrative, pentru vânzările de după data de 01.10.2012 raportat la art.152 ind.2 Cod fiscal şi la Decizia ÎCCJ nr.84/2021, precum şi accesoriile datorate la aceste sume; 2) raportat la concluziile de la obiectivul nr.1, să se stabilească ce sume a achitat reclamantul în plus pârâtei; 3) să se stabilească dobânzile datorate de pârâtă la sumele achitate în plus conform obiectivului nr.2, de la data plăţii acestora până la data efectuării expertizei. Stabileşte onorariu provizoriu pentru expertiza specialitatea fiscalitate în cuantum de 1500 lei, în sarcina reclamantului. Pune în vedere reclamantului, prin reprezentant, să facă dovada consemnării onorariului provizoriu, în termen de 5 zile de la încuviinţarea probei cu expertiză. Numeşte expert prin tragerea la sorţi de pe lista comunicată de Biroul Local de Expertize Tehnice pentru a efectua expertiza tehnică specialitatea fiscalitate, pe doamna Grosu Mariana. Emite adresă către expert cu menţiunea de a cita părţile, conform dispoziţiilor prevăzute de art. 335 alin.1 C.pr.civ. şi de a efectua şi depune raportul de expertiză cu obiectivele menţionate, în exemplare suficiente pentru instanţă şi pentru părţi, cu cel puţin 10 zile înainte de următorul termen de judecată, conform art. 336 C.pr.civ. Se emite adresă către Biroul Local de Expertize Tehnice în vederea comunicării că doamna expert Grosu Mariana a fost desemnată să efectueze expertiza tehnică judiciară, în prezenta cauză. Pune în vedere reclamantului prin apărător să depună la dosar, în integralitate, încheierea pronunţată în dosarul penal, precum şi raportul de expertiză întocmit în acea cauză. Amână judecarea cauzei la 13.10.2022. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 09 Iunie 2022, la Tribunalul Argeş – Secţia Civilă, complet specializat Contencios Administrativ şi Fiscal.
Incheiere de sedinta din 09.06.2022