D********* A*** J****** I****
Apelant ReclamantS******** R*** V***** G****** - d******
Apelant ReclamantM********* T***** P*** P******* M*********** T*****
Apelant PârâtS******** C***** I****
Apelant Reclamant MoştenitorS******** M***** - E*******
Apelant Reclamant Moştenitorrespinge apelul formulat de pârâtul Municipiul Tg Jiu prin Primarul Municipiului Tg JIu. Admite apelul formulat de reclamanţi . Schimbă sentinţa nr. 762/22.12.2006 a Tribunalului Gorj în sensul că admite contestaţia precizată. Modifică dispoziţia nr. 3976/3.08.2006, modificată prin dispoziţia nr. 4763/4.10.2006 emisă de Primarul Municipiului Tg Jiu astfel: Dispune restituirea în natură către reclamanţi a întregii suprafeţe de teren de 932 mp.situat în Tg Jiu, str. Siretului, nr. 30 B, Gorj. Înlătură menţiunile dispoziţiei cu privire la despăgubiri. Obligă pârâtul şi la plata sumei de 427,3 lei cheltuieli de judecată efectuate la fond de către reclamanţi. Menţine restul dispoziţiilor. Obligă pârâtul la plata cheltuielilor de judecatăefectuate în apel în sumă de 1000 lei.
Pentru a se înainta adresă către Primăria Tg.Jiu
lipsă de procedură cu apelanta reclamantă moştenitoare Stegăroiu Marina Emanuela prin nerestituirea dovezii de citare
Constatând că la acest termen s-au depus motivele de apel formulate de reclamanta Drăgănescu Anca julieta Ioana şi moştenitorii reclamantului Stegăroiu Radu Victor Grigore, în temeiul dispoziţiilor art.291, al.2 cod proc civ. consideră necesar a se acorda un termen în vederea comunicării apelantei pârâte Primăria Mun.Tg.Jiu- prin Primarul mun.Tg.Jiu a acestor motive. Pentru comunicarea motivelor de apel , apelantei pârâte cât şi faţă de cererea de amânare formulată de apărătorul apelantilor reclamanţi, avocat Homescu Floirin deoarece este în imposibilitatea de a se prezenta fiind angajat într-o cauză penală la Tribunalul Gorj, se va acordat un termen la 11 iunie 2006, pentru când se va proroga soluţionarea cererii de suspendare a cauzei formulată de apelanta pârâtă.
Lipsă de procedură cu apelantul reclamant Stegăroiu Radu Victor Grigore – decedat, urmează a se introduce în cauză şi cita moştenitorii Stegăroiu Georgeta-Silvia – soţie supravieţuitoare, Stegăroiu Corina-Ioana – fiică, Stegăroiu Marina-Emanuela – fiică, cu menţiunea de a se prezenta în instanţă să precizeze dacă îşi însuşesc apelul formulat şi să-l motiveze. Cerere de amânare formulată de avocat Homescu Florin, pentru apelanţii reclamanţi, pentru motivarea apelului .