S* S******** B*******
ReclamantS* T******** U******* S* P*** A************ J******* S* A**** L********* I****
PârâtO****
PârâtS* A**** T** 9* S**
PârâtAdmite cererea de restituire cauţiune formulată de petenta contestatoare S.C. STEILMANN BUKARESDT SRL, derulat în contradictoriu cu intimaţii S.C. TRICOTAJE UNITATEA S.A. prin administrator judiciar SC Activ Lichidator IPURL, , Oficiul Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Bucureşti, şi S.C. ALCOR TEX 94 SRL, . Dispune restituirea cauţiunii, în valoare de 500 lei, achitată conform recipisei de consemnare nr. xxxxx/14.10.2010 achitată la CEC Bank, înaintată în original la camera de valori din 15.10.2010 şi chitanţei aferente TTE nr. xxxxx/14.10.2010, achitată la CEC Bank Traian. Cu drept de a formula recurs, în termen de 15 zile de la momentul pronunţării pentru petentă şi de la comunicare pentru părţile lipsă. Pronunţată astăzi, 18 mai 2017, în şedinţă publică.
din 18.05.2017Amână pronunţarea pentru termenul din data de 18 mai 2017. Pronunţată astăzi, 11 mai 2017 în şedinţă publică.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 11.05.2017Pentru a se depune dovada calitatii de reprezentant al petentei
Incheiere de sedinta din 13.04.2017admite in parte cererea. dispune suspendarea executarii dc 10756/2008 a TB sectia a VI-a Com in dosar nr. 27891/3/2006 pana la 27.01.2011 cu drept la recurs in termen de 5 zile de la pronuntare.
Hotarare 12439 din 02.12.2010lipsa stenograf
lipsa stenograf
LIPSA DE PROCEDURA CU TRICOTAJE UNITATEA SA PRIN ADMINISTRATOR JUDICIAR
pt ca parata SC ALCOR sa depuna la dosar imputernicire semnata de reprezentantii societatii
in vederea solutionarii cererii de recuzare inainteaza cauzei C12
Respinge cererea de recuzare ca neîntemeiată
faţă de lipsa dosarului
Se emite adresă la Înalta Curţe de Casaţie şi Justiţie ca după soluţionarea cererii de recurs să restituie dosarul pentru soluţionarea cererii de recuzare. Acordă termen la 09.09.2010, camera de consiliu C.12, fără citarea părţilor, pentru soluţionarea cererii de recuzare formulată de reclamantă la data de 15.10.2009. Pronunţată în şedinţa publică de la 08.07.2010.
faţă de lipsa dosarului de fond aflat la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie
faţă de lipsa dosarului aflat în prezent la ÎCCJ
faţă de lipsa dosarului de fond.
faţă de lipsa dosarului de fond aflat la CAB
faţă de lipsa dosarului de fond.
faţă de lipsa dosarului de fond
faţă de lipsa dosarului de fond aflat la CAB
faţă de lipsa dosarului de fond.
faţă de lipsa dosarului de fond aflat la CAB
FAŢĂ DE LIPSA DOSARULUI DE FOND AFLAT LA CAB
în vederea soluţionării cererii de recuzare având în vedere că reclamanta a formulat recurs împotriva soluţiei pronunţată la data de 5.11.2009 privind sesizarea Curţii Constituţionale.
Respinge cererea de sesizare a Curţii Constituţionale ca neîntemeiată. Acordă termen la 19.11.2009 pentru soluţionarea cererii de recuzare. Cu recurs în 48 ore de la pronunţare în ce priveşte cererea de sesizare a Curţii Constituţionale.
în vederea citării părţilor pentru a-şi spune punctul de vedere cu privire la excepţia de neconstituţionalitate a disp.art.28 alin.2 art.31 alin.1 şi 2 şi art.34 alin.2 C.pr.civ.
Inainteaza cauza completului imediat urmator C12 F, in vederea solutionarii cererii de recuzare formulata oral de catre reclamanta.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a judecătorilor care funcţionează la Tribunalul Bucureşti, adoptată la data de 27.08.2009 privind protestul judecătorilor conform căreia urmează a se judeca doar cauzele privind măsurile preventive şi plasamentul minorilor cât şi faţă de Hotărârea Adunării Generale a Federaţiei Naţionale Sindicale PROJUST din data de 31.08.2009 privind protestul personalului auxiliar, urmează a amâna cauza
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a judecătorilor care funcţionează la Tribunalul Bucureşti, adoptată la data de 27.08.2009 privind protestul judecătorilor conform căreia urmează a se judeca doar cauzele privind măsurile preventive şi plasamentul minorilor, cât şi faţă de Hotărârea Adunării Generale a Federaţiei Naţionale Sindicale PROJUST din data de 31.08.2009 privind protestul personalului auxiliar, urmează a amâna cauza
In vederea solutionarii cererii de recuzare formulata oral la acest termen de catre revizuenta,
respinge cererea de sesizare a Curtii Constitutionale ca neintemeiata. Cu recurs in 48 ore de la pronuntare. Acorda termen pentru continuarea judecatii la 21.05.2009 cu citare parti prin agent procedural cu prescurtare la 24 ore. Se citeaza revizuenta sa depuna dovada taxei de timbru si timbru judiciar de 10 lei respectiv 0,3 lei si sa depuna 500 lei cautiunea. Respinge cererea intemeiata pe art. 108 ind. 1 Cpc ca neintemeiata.Pronuntata in sedinta publica azi, 19.05.2009