Dosar 27891/3/2009 din 26.06.2009

procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 27891/3/2009
Data dosar:
26.06.2009
Instanta:
Tribunalul București
Departament:
Secţia a-VII-a Civilă
Obiect:
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Categorie:
Faliment
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 07.07.2011 la ora 09:00

    Complet: C8
  • Soluţionare

    În temeiul art.131 din Legea privind procedura insolvenţei, dispune închiderea procedurii insolvenţei debitorului S* D**** L*** C*** S**. Dispune notificarea prezentei hotărâri direcţiei teritoriale a finanţelor publice şi oficiului registrului comerţului . Dispune radierea debitorului din registrul comerţului. În temeiul art.136 din lege, descarcă lichidatorul judiciar de orice îndatoriri şi responsabilităţi. Dispune plata remuneratiei lichidatorului judiciar FINECO INSOLVENCY SPRL , în sumă de 3000 lei si a cheltuielilor de procedura in suma de …….. lei din fondul prevăzut de art.4 alin.4 din lege. Definitivă. Cu recurs în termen de 7 zile de la comunicare.

    Hotarare 5376/2011 din 07.07.2011
  • Sedinta din data de 20.01.2011 la ora 09:00

    Complet: C8
  • Soluţionare

    Admite cererea administratorului judiciar Fineco Insolvency SPRL In baza art.107 alin.1, pct. D din Legea privind procedura inoslvenţei, dispune începerea procedurii de faliment împotriva debitorului S* D**** L*** C*** S** În temeiul art.107 alin.2 din lege: Dispune dizolvarea societatii debitoare . Ridica dreptul de administrare al debitorului. Confirmă în calitate de lichidator judiciar pe Fineco Insolvency SPRL care va îndeplini atribuţiile prevazute de art.25 din lege, cu o retribuţie de 3000 lei. Dispune sigilarea bunurilor din averea debitoarei si trimiterea de notificari tribunalelor din alte judete in care debitoarea are bunuri in vederea sigilarii, in sarcina lichidatorului judiciar. Stabileste termen maxim de 10 zile de la data notificarii deschiderii procedurii falimentului de predare a gestiunii catre lichidator, impreuna cu lista actelor si operatiunilor efectuate dupa deschiderea procedurii. Dispune notificarea deschiderii procedurii de faliment debitorului, creditorilor şi Oficiului Registrului Comerţului/ altor registre, prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, în vederea efectuării menţiunilor. Fixează termenul limită pentru depunerea creanţelor născute după data deschiderii procedurii la 20.03.2011 Fixează termenul pentru verificarea creanţelor născute după data deschiderii procedurii, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului suplimentar al creanţelor la 5.04.2011 Fixează termenul limită pentru depunerea contestaţiilor la 12.04.2011 Fixează termenul pentru întocmirea, afişarea tabelului definitiv consolidat al creanţelor la19.04.2011 Pune în vedere lichidatorului judiciar să ia măsuri de arhivare a documentelor contabile ale societăţii debitoare, în conformitate cu prevederile Legii nr.16/1996. Dispune plata către administratorul judiciar Fineco Insolvency SPRL a sumei de 3000lei, remuneraţie pentru activitatea desfăşurată, din fondul prevăzut la art.4 din lege. Termen de judecata la 07.07.2011 Definitiva. Cu drept de recurs în termen de 7 zile de la comunicare. Pronuntata in sedinta publica, azi 20.01.2011 .

  • Sedinta din data de 27.05.2010 la ora 09:00

    Complet: C8
  • Soluţionare

    Admite cererea formulată de creditorul S* S******** S** C* S***** A*** in Bucureşti, sector 6, CALEA GIULESTI, nr. 313A pentru deschiderea procedurii generale a insolvenţei împotriva debitorului S* D**** L*** C*** S** cu sediul in Bucureşti, sector 3, STR.FRANCEZA, nr. 14 În baza art.33 alin.6 din Legea privind procedura insolvenţei, deschide procedura insolvenţei împotriva debitorului S* D**** L*** C*** S** Pune în vedere debitoarei ca în termen de 10 zile de la deschiderea procedurii să depună actele şi informaţiile prevăzute de art.28 alin.1 din lege. Atrage atenţia debitoarei asupra prevederilor art.47 si art.49 din lege privitor la ridicarea dreptului de administrare, în situaţia în care nu îşi declară intenţia de reorganizare în termenul prevăzut de lege. Se interzice administratorilor societăţii debitoare, sub sancţiunea nulităţii, să înstrăineze fără acordul judecătorului sindic, părţile sociale/acţiunile deţinute la aceasta şi dispune indisponibilizarea acestora în registrele speciale de evidenţă sau în conturile înregistrate electronic. Dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitoarea are disponibil în conturi, să nu dispună de acestea fără un ordin al administratorului/lichidatorului judiciar, obligaţia înştiinţării băncilor revenind administratorului judiciar. În temeiul art.34 din lege numeşte administrator judiciar pe Fineco Insolvency SPRL care va îndeplini atribuţiile prev. de art.20 din lege, cu o retribuţie de 3000lei. În temeiul art.61 din lege dispune notificarea deschiderii procedurii debitorului, creditorilor şi Oficiului Registrului Comerţului/ altor registre, prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, în vederea efectuării menţiunilor, precum şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi şi instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitorului, în vederea aplicării prevederilor art.36. Fixează termenul limită pentru depunerea creanţelor la 27.07.2010. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la 27.08.2010. Fixează termenul pentru afişarea tabelului definitiv al creanţelor la 27.09.2010. Fixează data şedinţei adunării creditorilor la data de __________ ora _____. Pune în vedere administratorului judiciar să întocmească un raport de activitate conform art.54 din lege. Fixează termen pentru continuarea procedurii la 20.01.2011 Definitiva. Cu recurs în 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi 27.05.2010

    Hotarare 4146 din 27.05.2010
  • Sedinta din data de 11.02.2010 la ora 09:00

    Complet: C8
  • Sedinta din data de 24.09.2009 la ora 09:00

    Complet: C8

Flux dosar


Actualizare GRPD