S* A*** L**** C** S*********** Î* F******* R*********** D* R****** S*** S*** – L********* J*******
ReclamantS* M C******** G*** S**
PârâtConstată perimată cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta SC ALFA LATIN COM SRL-societate în faliment reprezentată de REFALEX STAR SPRL-lichidator judiciar, cu sediul în Buzău, str.Ostrovului, bl.1A, sc.A, ap.8, judeţul Buzău, în contradictoriu cu pârâta S* M C******** G*** S**, cu sediul în Bucureşti, str.Badea Cârţan, nr.18, bl.Corp A, citată şi la adresa din Bucureşti, str.Neagoe Vodă, nr.24-26, bl.III/2, sc.1, et.2, ap.10, cu sediul ales la SCA Alexandru & Asociaţii, din Bucureşti, B-dul Unirii nr.37, bl.A4, sc.1, et.3, ap.12, sector 3. Cu recurs în termen de 5 zile de la pronunţare. Pronunţată în şedinţă publică, azi 15.11.2009.
Respinge cererea de repunere pe rol a cauzei formulată de reclamantă. Menţine măsura suspendării cauzei reclamanta SC ALFA LATIN COM SRL – societate în faliment reprezentată de REFALEX STAR SPRL- lichidator judiciar cu sediul în Buzău, str. Ostrovului, bl. 1A, sc. A, ap.8, jud., Buzău în contradictoriu cu pârâta CM COMPTERS GRUP SRL cu sediul în Bucureşti, str. Badea Cîrţan , nr. 18, bl. Corp A , cu sediul social în Bucureşti str. Neagoe Vodă nr. 24-26, bl. III/2, sc.1, et.2, ap.10 şi cu sediul ales la SCA Alexandru & Asociaţii – din Bucureşti, b-dul Unirii nr. 37, bl. A4, sc.1, et.3, ap.12, sector 3 Cu recurs. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 8 martie 2010.
Constatând că desfăşurarea normală a procesului este împiedicată din vina părţii reclamantei, prin neîndeplinirea obligaţiilor stabilite de instanţă în sarcina acesteia, respectiv nu a depus la dosar sentinţa comercială nr. 4118 pronunţată în doarul nr. 24869/3/2008 al Tribunalului Bucureşti şi înscrisuri în susţinerea cererii de chemare în judecată astfel cum i s-a pus în vedere la termenul din 5.10.2009 şi comunicat prin citaţia emisă, în temeiul dip.art. 155 ind.1 c.pr.civ. va suspenda judecarea cauzei, motiv pentru care,
Având în vedere lipsa de procedură cu reclamanta, urmeză a dispune rectificarea citativului în sensul că reclamanta va figura SC ALFA LATIN COM SRL societate în faliment reprezentată de REFALEX STAR SPRL – lichidator judiciar şi va fi citată cu menţiunea de a depune la dosar sentinţa comercială nr. 4118 pronunţată în dosarul nr. 24869/3/2008 a Tribunalului Bucureşti şi înscrisuri în susţinerea cererii, sub sancţiunea prev. de disp.art. 155 ind. 1 c.pr.civ. Încuviinţează cererea formultă de reprezentantul pârâtei, privind acordarea unuui termen pentru lipsă de apărare, motive pentru care,