Dosar 43146/3/2009 din 30.10.2009

acţiune în anulare a hotarârii AGA


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 43146/3/2009
Data dosar:
30.10.2009
Instanta:
Tribunalul București
Departament:
Secţia a-VI-a Civilă
Obiect:
acţiune în anulare a hotarârii AGA
Categorie:
Litigii cu profesionistii
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 25.10.2010 la ora 08:30

    Complet: C3-Fond
  • respinge cererea

    Admite excepţia lipsei calităţii procesuale active a reclamantei. Respinge cererea ca fiind introdusă de o persoană fără calitate procesuală activă. Ia act că pârâţii nu au solicitat cheltuieli de judecată. Admite excepţia lipsei calităţi8i procesual pasive a pârâţilor P***** H***** şi Bianca Capotă. Respinge cererea ca fiind introdusă împotriva unor persoane fără calitate procesual pasivă. Cu apel în 15 zile de la comunicare.

  • Sedinta din data de 27.09.2010 la ora 08:30

    Complet: C3-Fond
  • Încheiere

    în vederea administrării probelor

  • Sedinta din data de 07.06.2010 la ora 08:30

    Complet: C3-Fond
  • Încheiere

    pentru a se discuta excepţiile invocate prin întâmpinare

  • Sedinta din data de 12.04.2010 la ora 08:30

    Complet: C3-Fond
  • Încheiere

    În temeiul art 167 Cpc va încuviinţa pentru reclamantă proba cu înscrisuri şi interogatoriile pârâţilor, iar pentru pârâţi proba cu interogatoriul reclamantei şi proba cu martori. Va încuviinţa şi cererea de amânare formulată de pârâţi pentru a-şi completa întâmpinarea. Va pune în vedere reclamantei să depună toate înscrisurile de care înţelege să se folosească cu cel puţin 5 zile înainte de termenul ce se va acorda, în exemplare suficiente pentru instanţă şi comunicare, certificate pentru conformitate cu originalul. Va pune în vedere părţilor să depună interogatoriile pentru persoanele juridice, iar reclamantei să prezinte la termenul următor interogatoriile pentru persoanele fizice. Va pune în vedere pârâtei să indice în termen de 5 zile numele şi adresa martorilor pentru a fi citaţi.Va proroga discutarea excepţiilor după administrarea întregului probatoriu.

  • Sedinta din data de 15.02.2010 la ora 08:30

    Complet: C3-Fond
  • Soluţionare

    Având în vedere că nu procedura de citare a pârâtului P***** H***** nu a fost îndeplinită cu respectarea dispoziţiilor legale, Văzând şi dispoziţiile art 1141 Cpc şi faţă de împrejurarea că reclamanta, deşi citată cu menţiunea de a depune înscrisuri pentru comunicare în termen util, menţiunea fiindu-i comunicată la data de 10.11.2010, a depus înscrisurile în data de 08.02.2010, va amâna judecarea cauzei şi va pune în vedere reclamantei să depună cererea de chemare în judecată şi înscrisurile în traducere legalizată în limba franceză, precum şi să se prezinte la grefa instanţei în termen de 5 zile pentru a ridica şi traduce citaţia în limba franceză.

Flux dosar


Actualizare GRPD