B**** I***
ReclamantG**** M*****
ReclamantC****** C***** D******
ReclamantZ*** D******
ReclamantP******* M*********** B******** P*** P***** G******
PârâtAdmite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtului Statul român prin Ministerul Finanţelor Publice în ceea ce priveşte capătul 2 de cerere Respinge capătul 2 de cerere ca fiind introdus împotriva unei persoane fără calitate procesuală pasivă. Respinge ca neîntemeiate celelalte capete de cerere. Cu recurs în 15 zile de la comunicare Pronuntata în sedinta publica.
Hotarare 252/2012 din 09.02.2012AMÂNĂ PRONUNŢAREA LA 09.02.2012. PRONUNŢATĂ ÎN ŞEDINŢĂ PUBLICĂ, AZI, 02.02.2012.
la 02.02.2012
Amână pronunţarea la 26.01.2012.
PENTRU A SE DEPUNE CERTIFICAT DE MOŞTENITOR.
Constată că deşi raportul de expertiză specialitatea construcţii a fost depus in termenul legal de 5 zile prevăzut de art. 209 C.p.c., faţă de solicitarea părţilor de amânare a judecării cauzei pentru a se lua cunoştinţă de conţinutul raportului de expertiză specialitatea construcţii, precum şi solicitarea reclamantului in sensul că apărătorul ales nu se poate prezenta la acest termen de judecată din motive obiective, tribunalul urmează a le încuviinţa, urmând ca la termenul ce se va acorda să se pună in discuţia părţilor cererea de majorare formulată de expert. Pentru aceste motive,
in baza art.242 pct.2 Cpc susp.jud. cauzei pt. lipsa partilor
Ia act de precizarea acţiunii depusă la acest termen în sensul că reclamanţii înţeleg să se judece pe capătul doi de cerere, în contradictoriu cu pârâtul Ministerul Finanţelor Publice. Amână judecata şi acordă termen la data de 25.11.2010, complet F3 sala 206, ora 0830 pentru când se va cita Ministerul Finanţelor Publice cu copie de pe acţiune şi de pe cererea precizatoare.
Prorogă pentru termenul următor discuţiile cu privire la excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtei pe capătul II de cerere şi cu privire la excepţia inadmisibilităţii în ceea ce priveşte capătul III de cerere prin raportare al dispoziţiile art. 580 Cod de Procedură Civilă. Amână judecata şi acordă termen la data de 02.09.2010, complet F3sala 206, ora 0830 pentru când părţile au termenul în cunoştinţă.