S* F***** C** I**** S**
CreditorS***** L****
CreditorM***** L******* C******
CreditorV************ G******* M****
DebitorAdmite excepţia lipsei capacităţii de folisinţă a reclamantei SC Finnans Con Impex SRL şi pe cale de consecinţă anularea cererii faţă de această reclamantă. Respinge excepţia liăsei calităţii procesuale active. Respinge excepţia necompetenţei materiale. Admite excepţia prescripţiei. Respinge acţiunea ca prescrisă. Obligă reclamanta la plata către pârâtă a sumei de 10.500 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Irevocabilă.
Pentru ca debitoarea să ia cunoştinţă de înscrisuri, va amâna judecata.
pentru ca apărătorul reclamanţilor să depună relaţii actualizate de la ORC privind SC Finnnas Con Impex SRL, să certifice spre conformitate cu originalul înscrisurile de la dosar fila 22 şi următoarele, sub sancţiunea 155 indice 1 C.pr.civ.
pentru ca reclamanta să depună situaţia juridică a SC Finans Con Impex SRL pentru a se verifica dacă aceasta mai are personalitate juridică,