S* E**** E***** S**
ReclamantS* E**** E***** S** C* S***** A*** L* B******** & A******** S*****
ReclamantS* G***** I********* C*** S**
PârâtS* G***** I********* C*** S** L* S** Ţ*** Z****** Ş* A********
PârâtIa act de renunţarea reclamantei la dreptul subiectiv din cererea de chemare in judecata formulata pe calea ordonanţei presedinţiale de catre reclamanta S.C.Eviva Energy SRL, prin administrator Sousa Dias Fonseca e Silva Manule in contradictoriu cu parata S.C. Ground Investement Corp SRL, prin administrator Badea Georgiana Octavia, având ca obiect suspendarea executării Hotărârii Asociatului Unic din 23.11.2009. Respinge cererea de ordonanţă preşedinţială ca neîntemeiată. Ia act de faptul că pârâta nu a solicitat obligarea reclamantei la plata cheltuielilor de judecată. Cu recurs in termen de 5 zile de la pronuntare. Pronuntata in sedinta publica astazi, 21.06.2010
Hotarare 7256 din 21.06.2010pentru soluţionarea litigiului pe cale amiabilă
Constatând că părţile au solicitat amânarea judecării cauzei pentru a soluţiona litigiul pe cale amiabilă urmează ca, în temeiul art 155 Cpc să încuviinţeze cererea acestora.
Constatând că reclamanta a solicitat amânarea judecării cauzei pentru a lua cunoştinţă de întâmpinarea ce i-a fost comunicată, urmează ca, în temeiul art 96 Cpc să încuviinţeze cererea acesteia.
Preschimbă termenul la data de 15.03.2010, C 3 Fond, ora 8.30, sala 128, pentru când părţile au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică azi, 15.02.2010.