D***** I**** I*****
InculpatA*********** C****** I**
InculpatC***** V***** I*****
InculpatD******* S****** N****
Parte civilăU*** G* T*****
Parte vătămatăAdmite cererile inculpaţilor de aplicare a procedurii simplificate. Condamnă pe inculpatul Dârlea Iulian la pedeapsa de 1000 lei amendă penală, cu suspendarea condiţionată a executării. Confiscă motoferăstrăul folosit la săvârşirea infracţiunii. Condamnă pe inculpatul A*********** C****** I** la pedeapsa de 1200lei amendă penală, cu suspendarea condiţionată a executării. Condamnă pe inculpatul Calpac Iulian la pedeapsa de 1200lei amendă penală, cu suspendarea condiţionată a executării. Admite acţiunea civilă şi obligă pe inculpaţi, în solidar, la plata sumei de 481,74 lei.
Hotarare 71 din 08.02.2013În temeiul art. 306 Cod procedură penală, amână pronunţarea hotărârii pentru data de 08.02.2013.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 29.01.2013Amână soluţionarea cauzei şi acordă termen la data de 29.01.2013, ora 08:30, sala C faţă de lipsa inculpaţilor şi pentru a se emite mandate de aducere pe numele acestora.
Incheiere de sedinta din 11.12.2012