I****** M*****
ApelantI****** L******
IntimatRespinge apelul, ca nefondat. Obligă apelantul la plata către intimată a sumei de 500 lei, cheltuieli de judecată. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 11.11.2015
Hotarare 3523/2015 din 11.11.2015Încuviinţează în parte probele solicitate de către apelantul-reclamant. Ia act că intimata-pârâtă prin avocat nu solicită probe noi în apel. Încuviinţează pentru apelantul-reclamant proba cu înscrisuri şi proba cu ancheta psiho-socială la ambele domicilii ale părtilor. Respinge solicitarea de ascultare a minorei în camera de consiliu în faţa instanţei de apel, formulată de apelantul-reclamant. Se emite adresă către Autoritatea Tutelara din cadrul Primăriei Rociu şi Autoritatea Tutelara din cadrul Primăriei Suseni, în vederea efectuării unui referat de ancheta psiho-socială, prin participarea unui psiholog, la domiciliul părţilor, cu privire la condiţiile de creştere şi educare ale minorei, oferite de către cei doi părinţi, şi de asemenea să se stabilească care sunt raporturile de natură psihologică dintre copil şi fiecare dintre părinţi, cu menţiunea că, în situaţia în care nu dispun de un psiholog, să solicite desemnarea unui psiholog din cadrul DGASPC Argeş. Se emite adresa către DGASPC Argeş, în sensul de a desemna un psiholog care să participe la efectuarea referatului de ancheta psiho-socială dispus a se efectua la domiciliile părţilor, în situaţia în care Autoritatea Tutelara din cadrul Primăriei Rociu şi Autoritatea Tutelara din cadrul Primăriei Suseni nu dispun de psiholog. Amână judecarea cauzei la data de 11.11.2015. Pronunţată în şedinţa publică de la 14 Octombrie 2015.
Incheiere de sedinta din 14.10.2015Încuviinţează cererea de abţinere. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţă publică azi 12 octombrie 2015.
Incheiere abtinere din 12.10.2015