V**** F****** M****** - C* D********* A***
ReclamantD******* G******* R******** A F********* P****** C*** N***** P*** A************ J******** A F********* P****** B****
PârâtA************ F******* P***** M****
Chemat în garanţieAdmite cererea formulată de către reclamanta VAIDA FLORINA MIHAELA, în contradictoriu cu pârâta DIRECŢIA GENERALĂ REGIONALĂ A FINANŢELOR PUBLICE CLUJ NAPOCA, prin ADMINISTRAŢIA JUDEŢEANĂ A FINANŢELOR PUBLICE BIHOR. Admite cererea de chemare în garanţie formulată de către pârâta DIRECŢIA GENERALĂ REGIONALĂ A FINANŢELOR PUBLICE CLUJ NAPOCA, prin ADMINISTRAŢIA JUDEŢEANĂ A FINANŢELOR PUBLICE BIHOR, în contradictoriu cu chemata în garanţie A************ F******* P***** M****. Obligă pârâta DIRECŢIA GENERALĂ REGIONALĂ A FINANŢELOR PUBLICE CLUJ NAPOCA, prin ADMINISTRAŢIA JUDEŢEANĂ A FINANŢELOR PUBLICE BIHOR la restituirea sumei de 3.100 lei, ce reprezintă timbru de mediu achitată prin chitanţa seria TS081 nr.10000014540/23.07.2015, la care vor fi adăugate dobânzi legale calculate conform dispoziţiilor Codului de procedură fiscală, cu începere de la data plăţii taxei şi până la data restituirii efective. Obligă chemata în garanţie A************ F******* P***** M**** să restituie pârâtei DIRECŢIA GENERALĂ REGIONALĂ A FINANŢELOR PUBLICE CLUJ NAPOCA, prin ADMINISTRAŢIA JUDEŢEANĂ A FINANŢELOR PUBLICE BIHOR, suma de 3.100 lei, reprezentând contravaloarea taxă timbru de mediu, la care vor fi adăugate dobânzi legale calculate conform dispoziţiilor Codului de procedură fiscală. Obligă pârâta DIRECŢIA GENERALĂ REGIONALĂ A FINANŢELOR PUBLICE CLUJ NAPOCA, prin ADMINISTRAŢIA JUDEŢEANĂ A FINANŢELOR PUBLICE BIHOR să plătească reclamantei suma de 869 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxa judiciară de timbru, onorariul avocaţial şi contravaloarea traducerii înscrisurilor. Obligă chemata în garanţie A************ F******* P***** M**** să plătească pârâtei DIRECŢIA GENERALĂ REGIONALĂ A FINANŢELOR PUBLICE CLUJ NAPOCA, prin ADMINISTRAŢIA JUDEŢEANĂ A FINANŢELOR PUBLICE BIHOR suma de 869 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată achitate de pârâtă reclamantei. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare, care se depune la Tribunalul Bihor. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 15 martie 2018.
Hotarare 571/2018 din 15.03.2018Pentru a se depune de către reclamanta traducerea dovezii de înmatriculare anterioare a bunului în spa?iul comunitar şi a actului de achiziţie intracomunitară a bunului
Incheiere de sedinta din 15.02.2018Pentru a se comunica de către Instituţia Prefectului înscrisuri.
Incheiere de sedinta din 14.12.2017Respinge ca nefondată declaraţia de abţinere formulată de doamna judecător POP PATRICIA SORANA FLORINA, în legătură cu soluţionarea dosarului cu nr.3678/111/2017 al Tribunalului Bihor, având ca obiect pretenţii timbru de mediu. Prezenta încheiere nu este supusă niciunei căi de atac. Dată în camera de consiliu şi pronunţată în şedinţa publică azi, 09.06.2017.
Incheiere abtinere din 09.06.2017