Dosar 694/109/2020 din 31.01.2020

drepturi băneşti


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 694/109/2020
Data dosar:
31.01.2020
Instanta:
Tribunalul Argeș
Departament:
Secţia pentru conflicte de muncă şi asigurări sociale
Obiect:
drepturi băneşti
Categorie:
Litigii de munca
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Urmatoarea sedinta in data de 23.02.2023 la ora 10:00

    Complet: C9-LM-FOND
  • Sedinta din data de 10.11.2022 la ora 10:00

    Complet: C9-LM-FOND
  • Amână cauza

    PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Admite cererea de înlocuirea a d-lui expert Puiu Nicolae, formulată de BLET de pe lângă Tribunalul Argeş. În temeiul art.331 C.pr.civ, se procedează la desemnarea, prin tragere la sorţi în şedinţă publică, de pe lista întocmită şi comunicată de BLET de pe lângă Tribunalul Argeş, a expertului cu nr. 27, respectiv dl. Gabăr Petre. Emite adresă către expertul desemnat, cu obiectivele încuviinţate şi cu menţiunea de a întocmi şi depune la dosar raportul de expertiză. De asemenea, emite adresă către BLET de pe lângă Tribunalul Argeş pentru a încunoştinţa numirea expertului şi pentru a efectua demersurile necesare în vederea transferării onorariului provizoriu în cuantum de 1000 lei achitat de către reclamantă cu chitanţa nr. 1957128921/1/24.05.2022, din contul d-lui expert Puiu Nicolae în contul d-lui expert Gabăr Petre. Amână judecarea cauzei la data de 23.02.2023, pentru când se citează reclamanta, pârâta având termen în cunoştinţă. Cu cale de atac odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 10 Noiembrie 2022.

    Incheiere de sedinta din 10.11.2022
  • Sedinta din data de 30.06.2022 la ora 10:00

    Complet: C9-LM-FOND
  • Amână cauza

    PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Revine cu adresă către expertul cauzei pentru a întocmi şi depune la dosar raportul de expertiză. Amână judecarea cauzei la data de 10.11.2022, pentru când se citează reclamanta, pârâta având termen în cunoştinţă. Cu cale de atac odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 30 Iunie 2022.

    Incheiere de sedinta din 30.06.2022
  • Sedinta din data de 05.05.2022 la ora 10:00

    Complet: C9-LM-FOND
  • Amână cauza

    PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Din oficiu dispune efectuarea unei expertize în specialitatea contabilitate, având ca obiectiv: 1. Expertul să verifice dacă s-au achitat, respectiv plătit drepturile salariale solicitate de reclamantă în cererea de chemare în judecată, respectiv concediul de odihnă aferent anilor 2018 şi 2019 şi de asemenea să precizeze expertul dacă pentru aceste sume au fost virate impozite şi contribuţiile aferente. În temeiul art.331 C.pr.civ, se procedează la desemnarea, prin tragere la sorţi în şedinţă publică, de pe lista întocmită şi comunicată de BLET de pe lângă Tribunalul Argeş, a expertului cu nr. 21, respectiv dl. Puiu Nicolae. Stabileşte onorariul provizoriu în cuantum de 1000 lei în sarcina reclamantei, sens în care, pune în vedere acesteia, prin citaţie să depună la dosar dovada achitării onorariului, sub sancţiunea suspendării prezentei cauze. Emite adresă către BLET de pe lângă Tribunalul Argeş, pentru a încunoştinţa numirea expertului şi către expertul cauzei (după ce se va depune la dosar dovada achitării onorariului provizoriu), pentru a întocmi şi depune la dosar raportul de expertiză. Amână judecarea cauzei la data de 30.06.2022, pentru când se citează reclamanta, pârâta având termen în cunoştinţă. Cu cale de atac odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 05 Mai 2022.

    Incheiere de sedinta din 05.05.2022
  • Sedinta din data de 09.12.2021 la ora 09:00

    Complet: C9-LM-FOND
  • Amână cauza

    PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Revine cu adresă către pârâtă, pentru a înainta relaţiile dispuse la termenul anterior, cu menţiunea de avertisment amendă. Amână judecarea cauzei la data de 05.05.2022, pentru când se citează părţile. Cu cale de atac odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 09 Decembrie 2021.

    Incheiere de sedinta din 09.12.2021
  • Sedinta din data de 11.11.2021 la ora 10:00

    Complet: C4-LM-FOND
  • Amână cauza
  • Sedinta din data de 09.09.2021 la ora 10:00

    Complet: C4-LM-FOND
  • Amână cauza

    PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Revine cu adresă către pârâtă, pentru a înainta relaţiile dispuse la termenul anterior. Amână judecarea cauzei la data de 11.11.2021, sala 6, pentru când se citează părţile. Cu cale de atac odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 09 Septembrie 2021.

    Incheiere de sedinta din 09.09.2021
  • Sedinta din data de 04.03.2021 la ora 11:00

    Complet: C4-LM-FOND
  • Amână cauza

    Ia act că s-a solicitat judecarea cauzei în lipsă. Încuviinţează cererea pârâtei de amânare a cauzei pentru depunerea relaţiilor solicitate de instanţă la termenul anterior de judecată. Se revine cu adresă către pârâtă pentru a depune la dosar copii certificate de pe contractul individual de muncă şi de pe actele adiţionale la acesta, încheiate cu reclamanta, de pe foile colective de prezenţă şi de pe statele de plată, înscrisuri din care să rezulte efectuarea zilelor de concediu de odihnă cuvenite reclamantei în anii 2018 – 2019, precum şi plata indemnizaţiei de concediu de odihnă aferentă. Amână judecarea cauzei la data de 09.09.2021. Se citează părţile. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 04 martie 2021, în şedinţă publică, la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.

    Incheiere de sedinta din 04.03.2021
  • Sedinta din data de 29.10.2020 la ora 14:20

    Complet: C4-LM-FOND
  • Amână cauza

    Încuviinţează proba cu înscrisuri solicitată de părţi prin acţiune, respectiv prin întâmpinare. Se emite adresă către pârâtă pentru a depune copii certificate de pe contractul individual de muncă şi de pe actele adiţionale la acesta, încheiate cu reclamanta, de pe foile colective de prezenţă şi de pe statele de plată, înscrisuri din care să rezulte efectuarea zilelor de concediu de odihnă cuvenite reclamantei în anii 2018 – 2019, precum şi plata indemnizaţiei de concediu de odihnă aferentă. Amână judecarea cauzei la data de 04.03.2021 Se citează părţile, reclamanta cu menţiunea să semneze olograf răspunsul la întâmpinare. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 29 Octombrie 2020, în şedinţă publică, la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.

    Incheiere de sedinta din 29.10.2020

Flux dosar


Actualizare GRPD